laat ons je terugbellen.

Budget CO2-credits 2027: zo stel je het op, met voorbeelden

Laatst bijgewerkt:

9 minuten leestijd

9 minuten leestijd

Samenvatting:

Een budget voor CO2-credits in 2027 is het volume dat je wilt kopen, verdeeld per type credit, maal een prijsrange per type, plus kosten. Begin bij de uitstoot die je in 2027 verwacht en het deel dat je wilt dekken, kies de mix van vermijdingscredits, natuurlijke removals en duurzame removals, en prijs elk type met een lage, middelste en hoge referentie. Met openbare referentieprijzen uit 2026 kom je op grofweg 5 tot 16 dollar per ton voor een mix van vooral vermijdingscredits, 23 tot 66 dollar per ton voor een gebalanceerde mix met 15% duurzame removals, en meer naarmate het aandeel removals groeit. Presenteer het budget als range, en plan de jaren richting 2035, wanneer SBTi V2 removals verplicht stelt voor categorie A-bedrijven.

Samenvatting:

Een budget voor CO2-credits in 2027 is het volume dat je wilt kopen, verdeeld per type credit, maal een prijsrange per type, plus kosten. Begin bij de uitstoot die je in 2027 verwacht en het deel dat je wilt dekken, kies de mix van vermijdingscredits, natuurlijke removals en duurzame removals, en prijs elk type met een lage, middelste en hoge referentie. Met openbare referentieprijzen uit 2026 kom je op grofweg 5 tot 16 dollar per ton voor een mix van vooral vermijdingscredits, 23 tot 66 dollar per ton voor een gebalanceerde mix met 15% duurzame removals, en meer naarmate het aandeel removals groeit. Presenteer het budget als range, en plan de jaren richting 2035, wanneer SBTi V2 removals verplicht stelt voor categorie A-bedrijven.

Samenvatting:

Een budget voor CO2-credits in 2027 is het volume dat je wilt kopen, verdeeld per type credit, maal een prijsrange per type, plus kosten. Begin bij de uitstoot die je in 2027 verwacht en het deel dat je wilt dekken, kies de mix van vermijdingscredits, natuurlijke removals en duurzame removals, en prijs elk type met een lage, middelste en hoge referentie. Met openbare referentieprijzen uit 2026 kom je op grofweg 5 tot 16 dollar per ton voor een mix van vooral vermijdingscredits, 23 tot 66 dollar per ton voor een gebalanceerde mix met 15% duurzame removals, en meer naarmate het aandeel removals groeit. Presenteer het budget als range, en plan de jaren richting 2035, wanneer SBTi V2 removals verplicht stelt voor categorie A-bedrijven.

De meeste budgetten voor CO2-credits worden achterstevoren opgesteld: iemand vraagt wat het bedrijf vorig jaar uitgaf en telt er een percentage bij op. Dat werkt tot de mix verandert, en in 2027 gebeurt dat bij veel bedrijven. Duurzame removals kosten tien tot honderd keer zoveel als vermijdingscredits, dus een kleine verschuiving in de mix beweegt het budget veel meer dan een verandering in volume.

Deze gids bouwt een budget voor CO2-credits van onderaf op, in vier stappen, met drie rekenvoorbeelden. Alle gebruikte prijzen zijn openbare referentieprijzen met een datum; het zijn geen offertes.

Het korte antwoord. Budget voor CO2-credits = (tonnen per type credit × prijs per ton voor dat type) + kosten. Bepaal het volume voor 2027, kies de mix, prijs elk type met een lage, middelste en hoge prijs en tel de kosten erbij op. Presenteer de uitkomst als range, en laat de ontwikkeling tot 2035 zien.

Stap 1: Bepaal je volume voor 2027

Het volume is de uitstoot die je in 2027 nog verwacht, maal het deel dat je wilt dekken. Gebruik je prognose voor 2027, zeker als er reductiemaatregelen aankomen; de footprint van vorig jaar overschat het volume. Onze gids over hoeveel CO2-credits je bedrijf nodig heeft loopt de berekening door.

Bepaal welke scopes je dekt. Alleen scope 1 en 2 is het meest gebruikte startpunt; scope 3 erbij kan het volume vermenigvuldigen. Wat je ook dekt, beschrijf het als bijdrage. Sinds 27 september 2026 verbieden EU-regels klimaatneutraal-claims op basis van credits richting consumenten.

Stap 2: Kies je mix van credits

De mix bepaalt het budget meer dan wat ook. Drie gangbare profielen, dezelfde als in de planner van Regreener:

Profiel

Vermijdingscredits

Natuurlijke removals

Duurzame removals

Kostenefficiënt

80%

20%

0%

Gebalanceerd

70%

15%

15%

Hoge kwaliteit

30%

50%

20%

Val je onder SBTi V2 in categorie A, plan de verschuiving naar removals dan nu. De verplichting begint in 2035 bij 1% van al je lopende uitstoot en stijgt daarna elk jaar; ons artikel over de SBTi-eisen voor CO2-verwijdering laat zien hoe snel. Door in 2027 al wat removals te kopen, bouw je leveranciersrelaties op voordat de vraag piekt.

Stap 3: Prijs elk type credit met een range

Gebruik per type een lage, middelste en hoge prijs uit gedateerde openbare bronnen:

Type credit

Laag

Midden

Hoog

Bronnen

Vermijding en reductie

USD 3,60

USD 8,60

USD 12,90

Laag en midden: MSCI, juli 2026 (twaalfmaandsgemiddelde, gemiddelde hogere kwaliteit). Hoog: midden plus 50%, onze planningsbuffer voor premium of CCP-gelabelde credits

Natuurlijke removal

USD 9,12

USD 15

USD 28,55

Sylvera, eerste helft 2026 (herbebossing met rating BB of lager, en BBB of hoger); MSCI, juli 2026 (kortlevende removals)

Duurzame removal

USD 130

USD 136

USD 352

MSCI, juli 2026 (minimumgemiddelde langdurige removals); gewogen gemiddelden van CDR.fyi, afgelezen op 6 oktober 2026 (biochar; enhanced rock weathering als hoog)

Prijzen bewegen. Check de referenties opnieuw als je het budget vaststelt, en vervang ze door echte offertes zodra je die hebt. Ons overzicht van prijzen van carbon removal credits legt de bandbreedtes voor removals verder uit.

Stap 4: Tel kosten op

De prijs per ton is niet het hele verhaal. Vraag elke leverancier naar afboek- en registerkosten, eventuele service- of platformkosten, en of er btw op je aankoop van toepassing is, en zet ze op een aparte regel. Neem bij meerjarige aankopen de indexatie op in het contract. Als je offertes vergelijkt op een all-in prijs per ton, voorkom je verrassingen; ons artikel over waarom offertes voor CO2-credits verschillen laat zien hoe.

Drie rekenvoorbeelden

De voorbeelden gebruiken de bandbreedtes hierboven, zonder kosten. Bedragen zijn afgerond.

Voorbeeld 1: een dienstverlener die scope 1 en 2 dekt

Een Nederlandse dienstverlener verwacht in 2027 400 ton CO2e in scope 1 en 2 en dekt die volledig met een kostenefficiënte mix: 320 ton vermijdingscredits en 80 ton natuurlijke removals.


Laag

Midden

Hoog

Budget 2027

USD 1.900

USD 4.000

USD 6.400

Per ton

USD 4,70

USD 9,90

USD 16,00

Bij deze omvang tellen kwaliteit en claims zwaarder dan het bedrag: een klein budget voor goed gedocumenteerde projecten komt verder dan een groot budget voor credits die je niet kunt uitleggen.

Voorbeeld 2: een producent die zich voorbereidt op SBTi V2

Het fictieve Nederlandse bedrijf uit onze gids over volumes: 1.444 ton CO2e in scope 1 en 2 in 2027, categorie A onder SBTi V2, met een gebalanceerde mix van 1.011 ton vermijding, 217 ton natuurlijke removals en 217 ton duurzame removals.


Laag

Midden

Hoog

Budget 2027

USD 33.800

USD 41.400

USD 95.500

Per ton

USD 23,40

USD 28,70

USD 66,10

Duurzame removals zijn 15% van het volume en zo'n 70% van het middelste budget. Dat is het patroon dat je vanaf 2035 kunt verwachten, als de removal-eis van SBTi ingaat.

Voorbeeld 3: een groot bedrijf dat alle scopes dekt

Een bedrijf dat 12.000 ton CO2e in scope 1 tot en met 3 dekt met een mix van hoge kwaliteit: 3.600 ton vermijding, 6.000 ton natuurlijke removals en 2.400 ton duurzame removals.


Laag

Midden

Hoog

Budget 2027

USD 380.000

USD 447.000

USD 1.063.000

Per ton

USD 31,60

USD 37,30

USD 88,60

Het verschil tussen midden en hoog komt vooral van de prijzen van duurzame removals. Bij een budget van deze omvang verklein je die range door een deel van het duurzame volume via een meerjarig contract vast te leggen.

Spot of offtake in je budget

Elk jaar spot kopen houdt je flexibel; het budget volgt de marktprijzen. Een offtake legt prijs en volume voor meerdere jaren vast. Dat maakt het budget voorspelbaar en stelt aanbod veilig, maar het kan duurder uitvallen als de prijzen laag blijven. Voor vermijdingscredits is spot kopen gebruikelijk. Voor duurzame removals, waarvan de meeste capaciteit jaren vooruit is verkocht, is een offtake-overeenkomst vaak de enige manier om volume voor een bepaald jaar veilig te stellen. Onze gids over spot, forward en offtake behandelt die afweging.

Tip van Bernard de Wit, medeoprichter van Regreener: "Financieel directeuren houden niet van één getal dat achteraf niet klopt. Geef ze een range met de aannames erbij, en laat zien wat er met het budget gebeurt van 2030 tot 2035. Het gesprek gaat dan van 'waarom zoveel?' naar 'welke removals willen we nu vastleggen?'."

Presenteer het als meerjarenplan

Een budget voor 2027 alleen roept de vraag op wat er daarna komt. Laat er drie dingen naast zien: het volume en budget voor 2027 tot 2030, het effect van de removal-eis van SBTi V2 vanaf 2035 als je in categorie A valt, en de keuze tussen spot en offtake. Zo wordt een jaarlijkse uitgave een plan dat financiën één keer goedkeurt en elk jaar herziet.

Krijg je budget per jaar

De gratis planner van Regreener doet alle vier de stappen voor elk jaar tot je net-zerodoel: vul je uitstoot, doelen en dekkingskeuze in en je krijgt je volume per type credit en een laag, middel en hoog budget voor CO2-credits per jaar (in het Engels), met een vergelijking tussen spot en offtake en een pdf om intern te delen.

Klaar om het budget om te zetten in echte aanbiedingen? Spreek een Climate Strategist. Elk project dat we aanbieden, is door ons kwaliteitskader met 100+ datapunten gegaan.

De meeste budgetten voor CO2-credits worden achterstevoren opgesteld: iemand vraagt wat het bedrijf vorig jaar uitgaf en telt er een percentage bij op. Dat werkt tot de mix verandert, en in 2027 gebeurt dat bij veel bedrijven. Duurzame removals kosten tien tot honderd keer zoveel als vermijdingscredits, dus een kleine verschuiving in de mix beweegt het budget veel meer dan een verandering in volume.

Deze gids bouwt een budget voor CO2-credits van onderaf op, in vier stappen, met drie rekenvoorbeelden. Alle gebruikte prijzen zijn openbare referentieprijzen met een datum; het zijn geen offertes.

Het korte antwoord. Budget voor CO2-credits = (tonnen per type credit × prijs per ton voor dat type) + kosten. Bepaal het volume voor 2027, kies de mix, prijs elk type met een lage, middelste en hoge prijs en tel de kosten erbij op. Presenteer de uitkomst als range, en laat de ontwikkeling tot 2035 zien.

Stap 1: Bepaal je volume voor 2027

Het volume is de uitstoot die je in 2027 nog verwacht, maal het deel dat je wilt dekken. Gebruik je prognose voor 2027, zeker als er reductiemaatregelen aankomen; de footprint van vorig jaar overschat het volume. Onze gids over hoeveel CO2-credits je bedrijf nodig heeft loopt de berekening door.

Bepaal welke scopes je dekt. Alleen scope 1 en 2 is het meest gebruikte startpunt; scope 3 erbij kan het volume vermenigvuldigen. Wat je ook dekt, beschrijf het als bijdrage. Sinds 27 september 2026 verbieden EU-regels klimaatneutraal-claims op basis van credits richting consumenten.

Stap 2: Kies je mix van credits

De mix bepaalt het budget meer dan wat ook. Drie gangbare profielen, dezelfde als in de planner van Regreener:

Profiel

Vermijdingscredits

Natuurlijke removals

Duurzame removals

Kostenefficiënt

80%

20%

0%

Gebalanceerd

70%

15%

15%

Hoge kwaliteit

30%

50%

20%

Val je onder SBTi V2 in categorie A, plan de verschuiving naar removals dan nu. De verplichting begint in 2035 bij 1% van al je lopende uitstoot en stijgt daarna elk jaar; ons artikel over de SBTi-eisen voor CO2-verwijdering laat zien hoe snel. Door in 2027 al wat removals te kopen, bouw je leveranciersrelaties op voordat de vraag piekt.

Stap 3: Prijs elk type credit met een range

Gebruik per type een lage, middelste en hoge prijs uit gedateerde openbare bronnen:

Type credit

Laag

Midden

Hoog

Bronnen

Vermijding en reductie

USD 3,60

USD 8,60

USD 12,90

Laag en midden: MSCI, juli 2026 (twaalfmaandsgemiddelde, gemiddelde hogere kwaliteit). Hoog: midden plus 50%, onze planningsbuffer voor premium of CCP-gelabelde credits

Natuurlijke removal

USD 9,12

USD 15

USD 28,55

Sylvera, eerste helft 2026 (herbebossing met rating BB of lager, en BBB of hoger); MSCI, juli 2026 (kortlevende removals)

Duurzame removal

USD 130

USD 136

USD 352

MSCI, juli 2026 (minimumgemiddelde langdurige removals); gewogen gemiddelden van CDR.fyi, afgelezen op 6 oktober 2026 (biochar; enhanced rock weathering als hoog)

Prijzen bewegen. Check de referenties opnieuw als je het budget vaststelt, en vervang ze door echte offertes zodra je die hebt. Ons overzicht van prijzen van carbon removal credits legt de bandbreedtes voor removals verder uit.

Stap 4: Tel kosten op

De prijs per ton is niet het hele verhaal. Vraag elke leverancier naar afboek- en registerkosten, eventuele service- of platformkosten, en of er btw op je aankoop van toepassing is, en zet ze op een aparte regel. Neem bij meerjarige aankopen de indexatie op in het contract. Als je offertes vergelijkt op een all-in prijs per ton, voorkom je verrassingen; ons artikel over waarom offertes voor CO2-credits verschillen laat zien hoe.

Drie rekenvoorbeelden

De voorbeelden gebruiken de bandbreedtes hierboven, zonder kosten. Bedragen zijn afgerond.

Voorbeeld 1: een dienstverlener die scope 1 en 2 dekt

Een Nederlandse dienstverlener verwacht in 2027 400 ton CO2e in scope 1 en 2 en dekt die volledig met een kostenefficiënte mix: 320 ton vermijdingscredits en 80 ton natuurlijke removals.


Laag

Midden

Hoog

Budget 2027

USD 1.900

USD 4.000

USD 6.400

Per ton

USD 4,70

USD 9,90

USD 16,00

Bij deze omvang tellen kwaliteit en claims zwaarder dan het bedrag: een klein budget voor goed gedocumenteerde projecten komt verder dan een groot budget voor credits die je niet kunt uitleggen.

Voorbeeld 2: een producent die zich voorbereidt op SBTi V2

Het fictieve Nederlandse bedrijf uit onze gids over volumes: 1.444 ton CO2e in scope 1 en 2 in 2027, categorie A onder SBTi V2, met een gebalanceerde mix van 1.011 ton vermijding, 217 ton natuurlijke removals en 217 ton duurzame removals.


Laag

Midden

Hoog

Budget 2027

USD 33.800

USD 41.400

USD 95.500

Per ton

USD 23,40

USD 28,70

USD 66,10

Duurzame removals zijn 15% van het volume en zo'n 70% van het middelste budget. Dat is het patroon dat je vanaf 2035 kunt verwachten, als de removal-eis van SBTi ingaat.

Voorbeeld 3: een groot bedrijf dat alle scopes dekt

Een bedrijf dat 12.000 ton CO2e in scope 1 tot en met 3 dekt met een mix van hoge kwaliteit: 3.600 ton vermijding, 6.000 ton natuurlijke removals en 2.400 ton duurzame removals.


Laag

Midden

Hoog

Budget 2027

USD 380.000

USD 447.000

USD 1.063.000

Per ton

USD 31,60

USD 37,30

USD 88,60

Het verschil tussen midden en hoog komt vooral van de prijzen van duurzame removals. Bij een budget van deze omvang verklein je die range door een deel van het duurzame volume via een meerjarig contract vast te leggen.

Spot of offtake in je budget

Elk jaar spot kopen houdt je flexibel; het budget volgt de marktprijzen. Een offtake legt prijs en volume voor meerdere jaren vast. Dat maakt het budget voorspelbaar en stelt aanbod veilig, maar het kan duurder uitvallen als de prijzen laag blijven. Voor vermijdingscredits is spot kopen gebruikelijk. Voor duurzame removals, waarvan de meeste capaciteit jaren vooruit is verkocht, is een offtake-overeenkomst vaak de enige manier om volume voor een bepaald jaar veilig te stellen. Onze gids over spot, forward en offtake behandelt die afweging.

Tip van Bernard de Wit, medeoprichter van Regreener: "Financieel directeuren houden niet van één getal dat achteraf niet klopt. Geef ze een range met de aannames erbij, en laat zien wat er met het budget gebeurt van 2030 tot 2035. Het gesprek gaat dan van 'waarom zoveel?' naar 'welke removals willen we nu vastleggen?'."

Presenteer het als meerjarenplan

Een budget voor 2027 alleen roept de vraag op wat er daarna komt. Laat er drie dingen naast zien: het volume en budget voor 2027 tot 2030, het effect van de removal-eis van SBTi V2 vanaf 2035 als je in categorie A valt, en de keuze tussen spot en offtake. Zo wordt een jaarlijkse uitgave een plan dat financiën één keer goedkeurt en elk jaar herziet.

Krijg je budget per jaar

De gratis planner van Regreener doet alle vier de stappen voor elk jaar tot je net-zerodoel: vul je uitstoot, doelen en dekkingskeuze in en je krijgt je volume per type credit en een laag, middel en hoog budget voor CO2-credits per jaar (in het Engels), met een vergelijking tussen spot en offtake en een pdf om intern te delen.

Klaar om het budget om te zetten in echte aanbiedingen? Spreek een Climate Strategist. Elk project dat we aanbieden, is door ons kwaliteitskader met 100+ datapunten gegaan.

De meeste budgetten voor CO2-credits worden achterstevoren opgesteld: iemand vraagt wat het bedrijf vorig jaar uitgaf en telt er een percentage bij op. Dat werkt tot de mix verandert, en in 2027 gebeurt dat bij veel bedrijven. Duurzame removals kosten tien tot honderd keer zoveel als vermijdingscredits, dus een kleine verschuiving in de mix beweegt het budget veel meer dan een verandering in volume.

Deze gids bouwt een budget voor CO2-credits van onderaf op, in vier stappen, met drie rekenvoorbeelden. Alle gebruikte prijzen zijn openbare referentieprijzen met een datum; het zijn geen offertes.

Het korte antwoord. Budget voor CO2-credits = (tonnen per type credit × prijs per ton voor dat type) + kosten. Bepaal het volume voor 2027, kies de mix, prijs elk type met een lage, middelste en hoge prijs en tel de kosten erbij op. Presenteer de uitkomst als range, en laat de ontwikkeling tot 2035 zien.

Stap 1: Bepaal je volume voor 2027

Het volume is de uitstoot die je in 2027 nog verwacht, maal het deel dat je wilt dekken. Gebruik je prognose voor 2027, zeker als er reductiemaatregelen aankomen; de footprint van vorig jaar overschat het volume. Onze gids over hoeveel CO2-credits je bedrijf nodig heeft loopt de berekening door.

Bepaal welke scopes je dekt. Alleen scope 1 en 2 is het meest gebruikte startpunt; scope 3 erbij kan het volume vermenigvuldigen. Wat je ook dekt, beschrijf het als bijdrage. Sinds 27 september 2026 verbieden EU-regels klimaatneutraal-claims op basis van credits richting consumenten.

Stap 2: Kies je mix van credits

De mix bepaalt het budget meer dan wat ook. Drie gangbare profielen, dezelfde als in de planner van Regreener:

Profiel

Vermijdingscredits

Natuurlijke removals

Duurzame removals

Kostenefficiënt

80%

20%

0%

Gebalanceerd

70%

15%

15%

Hoge kwaliteit

30%

50%

20%

Val je onder SBTi V2 in categorie A, plan de verschuiving naar removals dan nu. De verplichting begint in 2035 bij 1% van al je lopende uitstoot en stijgt daarna elk jaar; ons artikel over de SBTi-eisen voor CO2-verwijdering laat zien hoe snel. Door in 2027 al wat removals te kopen, bouw je leveranciersrelaties op voordat de vraag piekt.

Stap 3: Prijs elk type credit met een range

Gebruik per type een lage, middelste en hoge prijs uit gedateerde openbare bronnen:

Type credit

Laag

Midden

Hoog

Bronnen

Vermijding en reductie

USD 3,60

USD 8,60

USD 12,90

Laag en midden: MSCI, juli 2026 (twaalfmaandsgemiddelde, gemiddelde hogere kwaliteit). Hoog: midden plus 50%, onze planningsbuffer voor premium of CCP-gelabelde credits

Natuurlijke removal

USD 9,12

USD 15

USD 28,55

Sylvera, eerste helft 2026 (herbebossing met rating BB of lager, en BBB of hoger); MSCI, juli 2026 (kortlevende removals)

Duurzame removal

USD 130

USD 136

USD 352

MSCI, juli 2026 (minimumgemiddelde langdurige removals); gewogen gemiddelden van CDR.fyi, afgelezen op 6 oktober 2026 (biochar; enhanced rock weathering als hoog)

Prijzen bewegen. Check de referenties opnieuw als je het budget vaststelt, en vervang ze door echte offertes zodra je die hebt. Ons overzicht van prijzen van carbon removal credits legt de bandbreedtes voor removals verder uit.

Stap 4: Tel kosten op

De prijs per ton is niet het hele verhaal. Vraag elke leverancier naar afboek- en registerkosten, eventuele service- of platformkosten, en of er btw op je aankoop van toepassing is, en zet ze op een aparte regel. Neem bij meerjarige aankopen de indexatie op in het contract. Als je offertes vergelijkt op een all-in prijs per ton, voorkom je verrassingen; ons artikel over waarom offertes voor CO2-credits verschillen laat zien hoe.

Drie rekenvoorbeelden

De voorbeelden gebruiken de bandbreedtes hierboven, zonder kosten. Bedragen zijn afgerond.

Voorbeeld 1: een dienstverlener die scope 1 en 2 dekt

Een Nederlandse dienstverlener verwacht in 2027 400 ton CO2e in scope 1 en 2 en dekt die volledig met een kostenefficiënte mix: 320 ton vermijdingscredits en 80 ton natuurlijke removals.


Laag

Midden

Hoog

Budget 2027

USD 1.900

USD 4.000

USD 6.400

Per ton

USD 4,70

USD 9,90

USD 16,00

Bij deze omvang tellen kwaliteit en claims zwaarder dan het bedrag: een klein budget voor goed gedocumenteerde projecten komt verder dan een groot budget voor credits die je niet kunt uitleggen.

Voorbeeld 2: een producent die zich voorbereidt op SBTi V2

Het fictieve Nederlandse bedrijf uit onze gids over volumes: 1.444 ton CO2e in scope 1 en 2 in 2027, categorie A onder SBTi V2, met een gebalanceerde mix van 1.011 ton vermijding, 217 ton natuurlijke removals en 217 ton duurzame removals.


Laag

Midden

Hoog

Budget 2027

USD 33.800

USD 41.400

USD 95.500

Per ton

USD 23,40

USD 28,70

USD 66,10

Duurzame removals zijn 15% van het volume en zo'n 70% van het middelste budget. Dat is het patroon dat je vanaf 2035 kunt verwachten, als de removal-eis van SBTi ingaat.

Voorbeeld 3: een groot bedrijf dat alle scopes dekt

Een bedrijf dat 12.000 ton CO2e in scope 1 tot en met 3 dekt met een mix van hoge kwaliteit: 3.600 ton vermijding, 6.000 ton natuurlijke removals en 2.400 ton duurzame removals.


Laag

Midden

Hoog

Budget 2027

USD 380.000

USD 447.000

USD 1.063.000

Per ton

USD 31,60

USD 37,30

USD 88,60

Het verschil tussen midden en hoog komt vooral van de prijzen van duurzame removals. Bij een budget van deze omvang verklein je die range door een deel van het duurzame volume via een meerjarig contract vast te leggen.

Spot of offtake in je budget

Elk jaar spot kopen houdt je flexibel; het budget volgt de marktprijzen. Een offtake legt prijs en volume voor meerdere jaren vast. Dat maakt het budget voorspelbaar en stelt aanbod veilig, maar het kan duurder uitvallen als de prijzen laag blijven. Voor vermijdingscredits is spot kopen gebruikelijk. Voor duurzame removals, waarvan de meeste capaciteit jaren vooruit is verkocht, is een offtake-overeenkomst vaak de enige manier om volume voor een bepaald jaar veilig te stellen. Onze gids over spot, forward en offtake behandelt die afweging.

Tip van Bernard de Wit, medeoprichter van Regreener: "Financieel directeuren houden niet van één getal dat achteraf niet klopt. Geef ze een range met de aannames erbij, en laat zien wat er met het budget gebeurt van 2030 tot 2035. Het gesprek gaat dan van 'waarom zoveel?' naar 'welke removals willen we nu vastleggen?'."

Presenteer het als meerjarenplan

Een budget voor 2027 alleen roept de vraag op wat er daarna komt. Laat er drie dingen naast zien: het volume en budget voor 2027 tot 2030, het effect van de removal-eis van SBTi V2 vanaf 2035 als je in categorie A valt, en de keuze tussen spot en offtake. Zo wordt een jaarlijkse uitgave een plan dat financiën één keer goedkeurt en elk jaar herziet.

Krijg je budget per jaar

De gratis planner van Regreener doet alle vier de stappen voor elk jaar tot je net-zerodoel: vul je uitstoot, doelen en dekkingskeuze in en je krijgt je volume per type credit en een laag, middel en hoog budget voor CO2-credits per jaar (in het Engels), met een vergelijking tussen spot en offtake en een pdf om intern te delen.

Klaar om het budget om te zetten in echte aanbiedingen? Spreek een Climate Strategist. Elk project dat we aanbieden, is door ons kwaliteitskader met 100+ datapunten gegaan.

Gratis tool

Je budget voor CO2-credits in 2027, in een paar minuten

Vul je uitstoot en doelen in en krijg je volume, je creditmix en een laag, middel en hoog budget voor elk jaar tot net zero. De tool is in het Engels.

Open de planner

Gratis · geen account nodig

Regreener free tools for carbon credit buyers

Over de Auteur:

bernard de wit van regreener

Bernard de Wit

Bernard is de oprichter van Regreener, dat hij in 2020 startte na zijn rechtenstudie in Leiden (Nederland) en Oxford (Verenigd Koninkrijk). Hij is gepassioneerd over klimaatactie, duurzaamheid en CO2-creditsmarkten en helpt bedrijven om betrouwbare, impactvolle klimaatmaatregelen te nemen door inzichten en best practices te delen. Als hij niet bezig is met het delen van kennis of het adviseren van bedrijven over hun duurzaamheidsdoelstellingen, kun je Bernard vinden op de tennisbaan of bij vrienden.

Gratis tools

Zes gratis tools voor kopers van carbon credits

Plan je budget, check je SBTi V2-vereisten, bouw een RFP, vergelijk offertes en check de kwaliteit van je credits.

Regreener free tools for carbon credit buyers

INHOUDSOPGAVE

Artikel Delen

Artikel Delen

Veelgestelde vragen

Hoeveel moet een bedrijf in 2027 begroten voor CO2-credits?

Dat hangt af van volume en mix. Met openbare referentieprijzen uit 2026 kost een mix van vooral vermijdingscredits grofweg 5 tot 16 dollar per ton, een gebalanceerde mix met 15% duurzame removals 23 tot 66 dollar per ton, en een mix met 20% duurzame removals en de helft natuurlijke removals 32 tot 89 dollar per ton.

Hoe bereken ik een budget voor CO2-credits?

Vermenigvuldig het aantal tonnen dat je per type credit wilt kopen met een prijs per ton voor dat type, tel de kosten erbij op, en herhaal dat met een lage, middelste en hoge prijs voor een range.

Waarom zijn removal credits zoveel duurder dan vermijdingscredits?

Removals halen koolstof uit de atmosfeer, en duurzame removals leggen die eeuwenlang vast; dat kost meer om te leveren en te meten. In 2026 kostten vermijdingscredits gemiddeld een paar dollar per ton, terwijl duurzame removals bij zo'n 130 dollar begonnen.

Neem ik scope 3 mee in mijn budget voor CO2-credits?

Vrijwillig is dat je eigen keuze; de meeste bedrijven beginnen met scope 1 en 2. Onder SBTi V2 tellen de removal-eis vanaf 2035 en de neutralisatie bij net zero ook scope 3 mee, dus een budget voor de lange termijn hoort er rekening mee te houden.

Is kopen via een offtake goedkoper?

Soms. Een offtake legt de prijs vast en stelt aanbod veilig, wat waardevol is voor schaarse duurzame removals. Blijven de marktprijzen laag, dan kan spot kopen goedkoper zijn; een offtake koopt vooral zekerheid.

Greenwashing-proof klimaatactie

Portret van een klimaatstrateeg
Portret van een klimaatstrateeg

Sluit je aan bij 200+ bedrijven die impact maken met Regreener